Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Angielski hit na remis. The Blues i Mourinho oklaskiwali Gerrarda

Angielski hit na remis. The Blues i Mourinho oklaskiwali Gerrarda

Świeżo upieczeni mistrzowie Anglii - piłkarze Chelsea - podzielili się punktami na Stamford Bridge z Liverpoolem. W hicie 36. kolejki Premier League gole strzelali kapitanowie obu drużyn. Na bramkę Johna Terry’ego odpowiedział Steven Gerrard, którego oklaskiwał nawet Jose Mourinho.

The Blues zapewnili sobie tytuł w poprzedni weekend, dlatego gdy w niedzielę wychodzili na murawę, piłkarze gości przywitali ich tradycyjnym szpalerem. Londyńczycy oraz ich trener Jose Mourinho otrzymali też gromkie brawa od swoich kibiców. To pierwsze mistrzostwo Chelsea od pięciu lat.

Obie bramki padły po strzałach głową. Terry trafił w 5., a Steven Gerrard w 44. minucie. Ten pierwszy został najskuteczniejszym obrońcą w historii Premier League - był to jego 39. gol w ekstraklasie. Dotychczas dzielił rekord z Davidem Unsworthem, który zakończył karierę w 2009 roku.

Gospodarze dziękowali

Mecz był też wyjątkowy dla kapitana The Reds. Po pierwsze, Gerrard zdobył swoją 119. bramkę w Premier League, dzięki czemu wyprzedził w klasyfikacji drugiego na liście Michaela Owena. Po drugie, gdy 11 minut przed końcem schodził z murawy, spotkała go bardzo miła niespodzianka.

Brawa bili mu kibice Chelsea, a nawet Mourinho. Obaj panowie w tych rolach na angielskich murawach rywalizowali ze sobą zapewne po raz ostatni. Jak wiadomo, od nowego sezonu Gerrard będzie zawodnikiem Los Angeles Galaxy. Co ciekawe, niemal dokładnie rok temu londyńscy kibice kpili z piłkarza, gdy ten zawalając, mecz przyczynił się do porażki Liverpoolu na Stamford Bridge.
Liga Mistrzów ucieka

Remis niemal definitywnie przekreślił szanse The Reds na udział w Lidze Mistrzów. Liverpolczycy mają jeszcze wprawdzie teoretyczną szansę dogonienia czwartego w tabeli Manchesteru United - na dwie kolejki przed końcem obie ekipy dzieli sześć punktów - ale musieliby też poprawić bilans bramkowy. Czerwone Diabły, które w sobotę pokonały Crystal Palace 2:1, mają +25, natomiast Liverpool +11.