Otrzymał Thanks'ów: 49 282
Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie 90 minut bombardowania Atletico. Wpadło tylko raz

90 minut bombardowania Atletico. Wpadło tylko raz

Fiesta w białej części Madrytu! Real pokonał Atletico 1:0 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Złotego gola w samej końcówce strzelił nieporadny przez cały mecz Javier Hernandez. W drugim środowym spotkaniu Juventus obronił jednobramkową zaliczkę z Turynu i też jest w najlepszej czwórce.

- To najlepszy z najgorszych wyników - kręcił nosem po pierwszej odsłonie madryckiej wojny Carlo Ancelotti zakończonej bezbramkowym remisem. W rewanżu jego Real, żeby awansować do czwórki najlepszych, musiał wygrać. Niby miał za sobą 80-tysięczną publiczność, ale jak pokonać Atletico bez zawieszonego za kartki Marcelo i kontuzjowanych Modricia, Bale'a i Benzemy? A na dodatek Królewscy od dawna nie mają recepty na drużynę z południa stolicy. Atletico Diego Simeone nie przegrało ostatnich siedem meczów z Realem. Taką serię zaliczała tylko Barcelona Guardioli.

Dziurę po Modriciu włoski trener postanowił załatać wyciągnięciem z obrony Ramosa. To był strzał w dziesiątkę, bo Hiszpan rozpoczął mecz bezbłędnie - jak skała kasował akcje goście (cztery odbiory przez pierwsze 10 minut meczu!). Pierwsza połowa należała do Realu, ale u obrońców tytułu szwankowała skuteczność. Zawodził celownik jakby zdeprymowanego szansę gry od pierwszej minuty Javiera Hernandeza, pomylił się też Cristiano Ronaldo, który w najdogodniejszej sytuacji przegrał spotkanie oko w oko z dwojącym się i trojącym jak przed tygodniem Janem Oblakiem. Takie okazje Portugalczyk na treningu wykorzystuje z zamkniętymi oczami, nie w środę. Drugą stuprocentową okazję miał "Chicharito" na początku kolejnej odsłony. Znów bez efektu bramkowego.

Czerwony Turek

Real miał optyczną przewagę, ale dobrze wyglądało to tylko do pola karnego Oblaka. Tam zasieki Atletico nie chciały puścić, banda Simeone robiła to, co potrafi najlepiej.
Goście pękli w samej końcówce. Realowi w sukurs przyszedł Arda Turan i jego nierozsądne zachowanie. Kolejne tego dnia. W gorącej wodzie kąpany Turek obejrzał czerwoną kartkę. Atletico musiało bronić się w dziesiątkę. Gra na dogrywkę spaliła na panewce. Królewscy dopięli swego w 87. minucie. Za rozegranie decydującej akcji dwumeczu wziął się Ronaldo, który wpadł w pole karne, odegrał piłkę do Hernandeza, a Meksykanin tym razem się nie pomylił. Real w półfinale!
Źródło: PAP/EPA Turan nie dowierza
Real Madryt - Atletico Madryt 1:0 (0:0)
Bramka: Javier Hernandez (87)
Czerwona kartka: Arda Turan (Atletico, 76., za drugą żółtą)
Pierwszy mecz - 0:0; awans - Real Madryt
SKŁADY:
Real: Iker Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Raphael Varane, Fabio Coentrao (90+1. Alvaro Arbeloa) - Dani Carvajal, Toni Kroos, Isco (90+3. Asier Illarramendi) - James Rodriguez, Javier Hernandez (90+2. Jese), Cristiano Ronaldo.
Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Miranda, Diego Godin, Jesus Gamez - Arda Turan, Tiago (86. Jose Gimenez), Koke, Saul Niguez (46. Gabi) - Antoine Griezmann (65. Raul Garcia), Mario Mandzukić