Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Bayern dotkliwie pobity w Porto

Bayern dotkliwie pobity w Porto

Bayern Monachium w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów był tylko tłem dla FC Porto i przegrał na Estadio Dragao 1:3. Cały mecz w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski, ale nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Bayern takiego wyniku powinien się naprawdę cieszyć, bo to spotkanie mogło się skończyć dla Niemców dużo, dużo gorzej. Szybko stracone dwie bramki i tak były najmniejszym wymiarem kary.

W drugiej minucie tuż przed polem karnym piłkę stracił Xabi Alonso, w dziesiątej zrobił to Dante. Za pierwszym razem skończyło się na "jedenastce", za drugim sytuację sam na sam wykorzystał Ricardo Quaresma.

Pytanie brzmi, czy powinien znaleźć się w niej przed Manuelem Neuerem. Niemiec po stracie Alonso sfaulował mijającego go Jacksona Martineza, ale, nie wiedzieć czemu, sędzia go oszczędził i pokazał mu tylko żółtą kartkę. Karnego pewnie wykorzystał Quaresma.

Bawarczycy po szybkich dwóch ciosach przez jakiś czas byli mocno oszołomieni, ale nie dali się trafić po raz kolejny. Co więcej, w 28. minucie niepilnowany Thiago zdobył kontaktowego gola, który w kontekście tego dwumeczu może być równie ważny co decyzja Carlosa Velasco Carballo o niewyrzuceniu z boiska Neuera.

Bayern grając niemal cały mecz w dziesiątkę i do tego z rezerwowym bramkarzem raczej takiego wyniku by z Estadio Dragao nie wywiózł. Bo Neuer kilka razy popisał się później doskonałymi interwencjami, czy to parując na poprzeczkę "centrostrzał" Alexa Sandro, czy po przerwie popisując się niesamowitym refleksem przy strzale Hectora Herrery.

W 67. minucie kolejny raz znalazł się sam naprzeciwko Martineza. Tym razem fatalny błąd popełnił Jerome Boateng, Neuer nie odważył się już zaatakować Kolumbijczyka tak ostro jak na początku meczu, ten go obiegł i trafił do pustej bramki.

Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Lewandowski, ale "przebywał" to słowo-klucz. Polski napastnik niczym specjalnym się nie wyróżnił i nie zmusił rywali do specjalnego wysiłku, podobnie zresztą jak niemal wszyscy jego koledzy.

FC Porto - Bayern Monachium 3:1 (2:1).

Bramki: Quaresma (3-karny, 10), Martinez (65) - Thiago (28).

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Bruno Martins Indi, Alex Sandro - Hector Herrera, Casemiro, Oliver Torres (75-Ruben Neves) - Ricardo Quaresma (85-Evandro), Jackson Martinez, Yacine Brahimi (80-Hernani).

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Jerome Boateng, Dante, Juan Bernat - Philipp Lahm, Xabi Alonso (74-Holger Badstuber), Thiago Alcantara, Mario Goetze (56-Sebastian Rode) - Thomas Mueller, Robert Lewandowski.