Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie LM: Real znów nie zdołał pokonać Atletico

LM: Real znów nie zdołał pokonać Atletico

Bez rozstrzygnięcia w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico Madryt i Realem Madryt. W pojedynku lokalnych rywali nie padły bramki i o awansie do półfinału rozgrywek zdecyduje rewanż na Estadio Santiago Bernabeu.

Derby Madrytu były rewanżem za finał poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. 24 maja 2014 roku "Królewscy" po dramatycznym meczu i dogrywce pokonali lokalnego rywala (4:1) i sięgnęli po dziesiąty w historii klubu Puchar Europy.

Od tego czasu obie drużyny spotkały się już sześciokrotnie, ale bilans tych pojedynków był dużo bardziej korzystny dla podopiecznych Diego Simeone, którzy wywalczyli cztery zwycięstwa oraz dwa remisy. Co więcej Realowi fatalnie wiodło się na Estadio Vicente Calderon, gdzie przegrwyał kolejno 0:1, 0:2 i 0:4. Szkoleniowiec "Królewskich" Carlo Ancelotti zapewniał jednak, że jego podopieczni są gotowi na zwycięstwo.

- Czy Atletico jest naszym koszmarem? Nie uważam tak. Każda przegrana była inna od siebie i trudno teraz znaleźć dokładne przyczyny. Atletico nie stało się naszą obsesją, natomiast oczywiście pragniemy awansu do półfinału i jedenastego Pucharu Europy. Do pierwszego meczu przystąpimy z zamiarem odniesienia zwycięstwa, jednak remis nie będzie złym rozstrzygnięciem - przekonywał Włoch.

Wtorkowy pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas to sam na sam z Janem Oblakiem znalazł się Gareth Bale, ale Walijczyk uderzył prosto w bramkarza Atletico.

Kolejne minuty upłynęły pod dyktando "Królewskich", którzy kontrolowali mecz i starali się atakować bramkę gospodarzy. Na następny groźny strzał trzeba było jednak czekać do 36. minuty, gdy obrońcy Atletico za krótko wybili piłkę z po rzucie rożnym, a przed polem karnym dopadł do niej James Rodriguez i technicznym strzałem zewnętrzną stroną stopy omal nie zaskoczył Oblaka.

Chwilę później to podopieczni Diego Simeone mieli swoją szansę. Sergi Ramos popełnił błąd pod własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Antoine'a Griezmanna, który szybko odwrócił się w stronę bramki i oddał strzał. Iker Casillas nie miał jednak problemów z zatrzymaniem jego uderzenie.

Końcówka pierwszej połowy ponownie należała jednak do graczy Realu. Na bramkę strzeżoną przez Jana Oblaka groźnie strzelali Luka Modrić, James Rodriguez oraz Karim Benzema, ale golkiper Atletico nie dał się zaskoczyć.

W drugiej części gry oglądaliśmy dużo więcej walki, a znacznie mniej groźnych strzałów na bramkę. W 62. minucie doszło do sporej kontrowersji. Daniel Carvajal uderzył we własnym polu karnym Mario Mandziukicia, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nie użył gwizdka, choć wydaje się, że gospodarzom należał się rzut karny.

W końcowych minutach spotkania gospodarze rzucili się do ataku. Najpierw po błędzie Ikera Casilasa prezentu nie potrafił wykorzystać Fernando Torres, a chwilę później groźny strzał Mario Mandziukicia ofiarnie zablokował ciałem jeden z obrońców Realu.

Do końca spotkania zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon kibice nie doczekali się goli i o awansie do półfinału zadecyduje rewanż, który odbędzie się w przyszłą środę (22.04.) na Estadio Santiago Bernabeu.

Atletico Madryt - Real Madryt 0:0

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Joao Miranda, Diego Godin, Guilherme Siqueira - Arda Turan, Mario Suarez, Gabi, Koke (83-Fernando Torres) - Antoine Griezmann (77-Raul Garcia), Mario Mandżukić.

Real Madryt: Iker Casillas - Dani Carvajal (85-Alvaro Arbeloa), Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić, Toni Kroos, James Rodriguez - Gareth Bale, Karim Benzema (76-Isco), Cristiano Ronaldo.