Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Bayern w półfinale Pucharu Niemiec po rzutach karnych

Bayern w półfinale Pucharu Niemiec po rzutach karnych

Bayern Monachium awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Do rozstrzygnięcia pojedynku z Bayerem Leverkusen potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali mistrzowie Niemiec i wygrali 5:3. Po 120 minutach był bezbramkowy remis.

Bardzo słabe widowisko stworzyli piłkarze Bayeru i Bayernu w pierwszej połowie spotkania na Bay-Arena. Piłkarze obu drużyn grali bardzo zachowawczo. Kibice, którzy oczekiwali wielkich emocji, mogli czuć się bardzo zawiedzeni.

W podstawowym składzie gości znalazł się Robert Lewandowski. Napastnik Bawarczyków był jednak odcięty od podań i nie zaistniał w ciągu pierwszych 45 minut. Jedyną dobrą sytuację mistrzowie Niemiec stworzyli sobie w 40. minucie, jednak strzał Thomasa Muellera obronił Bernd Leno.

Druga część gry toczyła się już w zdecydowanie szybszym tempie. Lepiej zaczęli grać goście, którzy nie chcieli czekać na dogrywkę i zaatakowali Bayer. W 51. minucie okazję miał Mario Goetze, ale uderzył głową obok słupka.

W 60. minucie piłka wpadła do siatki "Aptekarzy" po strzale Lewandowskiego, ale sędzia odgwizdał faul Polaka na obrońcy. Powtórki pokazały, że arbiter podjął pochopną decyzję. Cztery minuty później mogło być 1:0 dla gospodarzy, ale Karim Bellarabi przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem.

Nie minęło kilkadziesiąt sekund i okazję zmarnował polski napastnik Bayernu. Strzał "Lewego" odbił efektownie Leno. Na kolejną podbramkową sytuację czekaliśmy do 90. minuty. Wtedy to doskonałą szansę na zapewnienie gospodarzom zwycięstwa miał Julian Brandt, ale nie trafił do pustej bramki!

W ciągu 90 minut żaden z piłkarzy nie zdołał trafić do siatki, dlatego też arbiter zarządził dogrywkę. W niej stroną przeważającą byli goście, ale w 98. minucie Goetze nie trafił z bliska do siatki. Z kolei w 115. min mocny strzał Juana Bernata odbił Leno.

Pięć minut później sędzia zakończył mecz i jasne było, że o rozstrzygnięciu spotkania zadecydują rzuty karne.

"11" lepiej wykonywali goście. Wśród gospodarzy spudłował Josip Drmić, którego strzał obronił Manuel Neuer. Bramkarza Bayeru pokonał m.in. Robert Lewandowski. Decydującego karnego wykorzystał Thiago Alcantara.

Mecze półfinałowe odbędą się 28 i 29 kwietnia. W pierwszej parze - losowanie przeprowadzono po zakończeniu ostatniego ćwierćfinału - Bayern podejmie Borussię. Będzie to rewanż za finał z 2014 roku, który ekipa trenera Josepa Guardioli wygrała 2:0 po dogrywce. Te zespoły także w dwóch wcześniejszych edycjach spotykały się ze sobą. Drugi półfinał rozegrany zostanie w Bielefeld pomiędzy miejscową Arminią i VfL Wolfsburg.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:0, rzuty karne 5:3