Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Manchester City przegrał z Crystal Palace!

Manchester City przegrał z Crystal Palace! PAP/EPA

Do bardzo dużej niespodzianki doszło na zakończenie 31. kolejki Premier League. Crystal Palace pokonało faworyzowany Manchester City 2:1 (1:0). Rok temu na Selhurst Park z mistrzowskimi marzeniami pożegnał się Liverpool, teraz najprawdopodobniej taki los czeka "Obywateli".

"The Citizens" przyjechali do stolicy Anglii z mocnym postanowieniem wywalczenia trzech punktów. Mieli jednak świadomość, że łatwo nie będzie, bowiem ciężkie boje ligowe na obiekcie Crystal Palace toczył Arsenal (2:1), Everton (1:0), a pod koniec ubiegłego roku przegrał Liverpool (1:3).

Od pierwszych minut posiadanie piłki było po stronie podopiecznych Manuela Pellegriniego (czasem nawet dochodziło do 78%), jednak goście wyprowadzali groźne kontry. Kiedy wydawało się, że City jeszcze przed przerwą obejmą prowadzenie, piłkę z bramki musiał wyciągać Joe Hart. W 34. minucie Anglik obronił strzał Scotta Danna, jednak wobec dobitki Glenna Murray'a był bezradny.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku, widząc że faworyt nie taki straszny. Za dzielną postawę zostali nagrodzeni już w 48. minucie. Wtedy to arbiter Michael Oliver podyktował rzut wolny dla "Orłów". Jason Puncheon popisał się precyzyjnym uderzeniem technicznym z 23. metra i Hart znowu skapitulował.

Po stracie drugiego gola City powoli odzyskiwało kontrolę, jednak długo nie mogło sforsować obrony Palace. Sztuka ta udała się Yayi Toure, który w 78. minucie płaskim strzałem z 18. metra dał nadzieje gościom na korzystny wynik.

W końcowych minutach mistrzowie Anglii zamknęli Crystal Palace na ich polu karnym, jednak nie przełożyło się to na gole. Manchester City przegrał trzeci mecz ligowy z rzędu!

Crystal Palace - Manchester City 2:1 (1:0)

Bramki: Murray (34.), Puncheon (48.) - Toure (78.)

Sędziował: Michael Oliver

Crystal Palace: Julian Speroni - Joel Ward, Scott Dann, Damien Delaney, Martin Kelly - Wilfried Zaha (88. Dwight Gayle), Joe Ledley, James McArthur, Yannick Bolasie (84. Pape Souare) - Jason Puncheon, Glenn Murray (83. Yaya Sanogo)

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy - Jesus Navas (77. Samir Nasri), Fernandinho (88. James Milner), Yaya Toure, David Silva - Sergio Aguero, Edin Dżeko (66. Frank Lampard)