Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Anglia: Arsenal pokonał Manchester City!

Anglia: Arsenal pokonał Manchester City!

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Manchester City 2:0 w niedzielnym hicie 22. kolejki angielskiej Premier League. Po raz kolejny całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Wojciech Szczęsny.

Faworytem tego spotkania byli mistrzowie Anglii, ale to "Kanonierzy" w 23. minucie objęli prowadzenie. Nacho Monreal po podaniu od jednego z kolegów, wbiegł w pole karne gospodarzy i drogę zabiegł mu Vincent Kompany, powodując upadek piłkarza Arsenalu. Sędzia bez namysłu podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Santi Cazorla i pokonał Joe Harta.

W dalszej części pierwszej połowy stroną przeważającą byli podopieczni Manuela Pellegriniego, ale obrona londyńczyków skutecznie powstrzymywała rywali i obie ekipy schodziły do szatni przy minimalnym prowadzeniu Arsenalu.

Po przerwie najlepszą sytuację do wyrównania miał Serigo Aguero. W 60. minucie po podaniu wzdłuż linii bramkowej Argentyńczyk powinien wpakować piłkę do bramki, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Laurent Koscielny, ratując swój zespół.

Siedem minut później to jednak Arsenal ponownie cieszył się z gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla, a Olivier Giroud wyprzedził obrońców rywali i uderzeniem głową pokonał Harta. Do końca spotkania "The Citizens" próbowali odrobić straty, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po raz kolejny całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Wojciech Szczęsny. Polak po meczu z Southampton, kiedy doszło do jego scysji z Arsene Wengerem, co prawda przeprosił francuskiego menedżera, ale nie pomogło mu to wrócić do bramki. W niedzielę tak samo jak 11 stycznia w meczu ze Stoke, bronił David Ospina.

Po tej wygranej Arsenal Londyn ma na swoim koncie trzydzieści dziewięć punktów i awansował na piąte miejsce w tabeli angielskiej Premier League. Manchester City z dorobkiem czterdziestu siedmiu punktów jest nadal drugi. Liderem z pięćdziesięcioma dwoma punktami jest Chelsea Londyn, która w sobotę rozbiła na wyjeździe Swansea City 5:0.

Manchester City - Arsenal Londyn 0:2 (0:1)
Bramki: Santi Cazorla 23-karny, Olivier Giroud 67

Manchester City: Joe Hart - Gael Clichy, Martin Demichelis, Vincent Kompany, Pablo Zabaleta - James Milner (46-Stevan Jovetić), Fernando, David Silva, Fernandinho (63-Frank Lampard), Jesus Navas (77-Edin Dżeko) - Sergio Aguero.

Arsenal Londyn: David Ospina - Nacho Monreal, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Hector Bellerin - Alexis Sanchez (84-Kieran Gibbs), Santi Cazorla, Francis Coquelin, Aaron Ramsey (85-Mathieu Flamini), Alex Oxlade-Chamberlain (66-Tomas Rosicky) - Olivier Giroud.