Siła Reputacji: 1
Admin is a glorious beacon of light; 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%Admin is a glorious beacon of light, 4%
Domyślnie Co za mecz na Anfield! Liverpool pokonał Man City!

Co za mecz na Anfield! Liverpool pokonał Man City!

Liverpool po kapitalnym meczu pokonał Manchester City 3:2 w 34. kolejce Premier League. Piłkarze "The Reds" uczynili duży krok w kierunku mistrzostwa Anglii.

Przed meczem uczczono pamięć ofiar tragedii na Hillsborough. We wtorek przypadnie 25. rocznica tych wydarzeń. Bardzo ładny gest wykonał Manchester City, który wykupił stronę w programie meczowym Liverpoolu, by zapewnić o swojej pamięci o 96 ofiarach wydarzeń w Sheffield.

Fani "The Reds" głośno odśpiewali "You'll never walk alone", a piłkarze Brendana Rodgersa od pierwszej minuty ruszyli do ataków na bramkę Joe Harta.

Liverpool już w 6. minucie objął prowadzenie. Suarez przepchnął obrońcę rywali, zagrał do Raheema Sterlinga, a ten zagrał na nosie defensywie rywali i po znakomitym zwodzie posłał piłkę do bramki.

Manuel Pellegrini miał jeszcze więcej powodów do zmartwień po kolejnych kilku minutach meczu na Anfield. Kontuzji doznał bowiem Yaya Toure i już w 18. minucie został zmieniony przez Javiego Garcię.

Gospodarze atakowali i w 26. minucie podwyższyli wynik. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Martin Skrtel i ładnym strzałem głową posłał piłkę ponad interweniującym Hartem. W końcówce pierwszej części gry piłkarze Manchesteru City chcieli zdobyć kontaktową bramkę. Na posterunku był jednak Simon Mignolet. Tak jak w 45. minucie, gdy efektownie obronił strzał Fernandinho.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Pellegrini wprowadził Jamesa Milnera, który rozruszał grę gości. W 56. minucie piłka znalazła się w bramce Liverpoolu, ale Milner zagrywał zza linii końcowej i gol nie został uznany.

Minutę później Manchester przeprowadził piękną akcję, Milner zagrał do Davida Silvy, a ten zdobył kontaktową bramkę. W 63. minucie był już remis. Po zagraniu Davida Silvy piłka odbiła się od Glena Johnsona i wpadła w krótki róg bramki Mignoleta.

W kolejnych minutach oba zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Najpierw Mignolet obronił strzał Dzeko, kilka minut później sytuacji nie wykorzystał Samir Nasri, a po chwili pudło zaliczył David Silva.

W 78. minucie Liverpool ponownie wyszedł na prowadzenie. Po błędzie Kompanyego do piłki doskoczył Philippe Coutinho i kapitalnym strzałem przy słupku pokonał wyciągniętego jak struna Joe Harta. Jak się okazało, by to zwycięski gol niedzielnego hitu. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został za faul na Nasrim Jordan Henderson.

Po 34. meczach Liverpool prowadzi w Premier League z dorobkiem 77 punktów. Manchester City z 70 punktami zajmuje trzecie miejsce, piłkarze "The Citizens" mają jednak do rozegrania dwa zaległe mecze.

Liverpool - Manchester City 3:2 (2:0)
Raheem Sterling 6, Martin Skrtel 26, Philippe Coutinho 78 - David Silva 57, Glen Johnson 63-sam.
Czerwona kartka: Jordan Henderson (90, Liverpool)

Liverpool: Mignolet - Johnson, Skrtel, Sakho, Flanagan, Gerrard, Henderson, Philippe Coutinho (89, Moses), Sterling (90, Lucas), Suarez, Sturridge (65, Allen).

Manchester City: Hart - Kompany, Demichelis, Clichy, Zabaleta, Nasri, David Silva, Y. Toure (19, Javi Garcia), Jesus Navas (50, Milner), Fernandinho, Dzeko (68, Aguero).